درباره مصطفی... در سالگرد آسمانی شدن - لاله های عاشق

لاله های عاشق
ورود شما به لاله های عاشق را خیر مقدم عرض می نماییم.
به دلیل بروز بودن سایت لطفا از سایر صفحات وب هم دیدن نمایید.

تبلیغات هزینه نیست بلکه زمینه سازی برای معرفی وب خود به دیگران و درآمد زایی برای شماست .

تبلیغات


ارسال شده در شنبه ۱۳٩٠/٥/٢٢ ساعت ۱٢:٥۱ ‎ب.ظ توسط مرتضی
انفجار دو بمب در هتل «بورلی هاوس»، لندن را در شوک فرو برد... مصطفی مازح، بیست ساله، در تاریخ پنجم اگوست 1989، چهاردهم مرداد ماه 1368، ساعت 2:45 دقیقه بعد از ظهر با انفجار بمبی که سه طبقه بالاتر و سقف هتل ۵ طبقه را ویران ساخت، در اتاقش کشته شد و تکه‏ های بدنش بین طبقات سوم و چهارم پخش گردید.
بسمه تعالی
انا لله و انا الیه راجعون
به اطلاع مسلمانان غیور سراسر جهان می‌رسانم مؤلف کتاب «آیات شیطانی‌» که علیه اسلام و پیامبر و قرآن، تنظیم شده است، همچنین ناشرین مطلع از محتوای آن، محکوم به اعدام می‌باشند.
انفجار دو بمب در هتل «بورلی هاوس» لندن را در شوک فرو برد.
«روزنامه دیلی تلگراف» چاپ لندن نوشت: «دیروز یک گروه اسلامی در لبنان اعلام کرد که تروریستی که روز پنجشنبه، بر اثر انفجار بمبی در هتلی در غرب لندن از بین رفت، یکی از اعضای آنها بوده که در حال تدارک حمله‏ای به سلمان رشدی بوده است.
«اسکاتلند یارد» در حال تحقیق در این زمینه است و در حال حاضر، مشخص شده است که پنجشنبه بعد از ظهر دو بمب در هتل «بورلی هاوس» واقع در منطقه «ساکس گاردنز پادینگتن» منفجر گردیده است. تصور می‏شود که اولین بمب، به هنگام سوار کردن آن توسط تروریستی که معتقدند الجزایری یا مراکشی می‏باشد و بنام «مازح» ملقب است، منفجر گردید و انفجار دومین بمب، 15 دقیقه بعد متعاقب انفجار اول صورت گرفته است.
بمب‏ها، در مجموع حاوی 5 پوند مواد منفجره پلاستیک نظامی بوده است که احتمالاً از نوع «سمتکس» می‏باشد.
اطلاعات زیادی از مازح در دست نمی‏باشد، به جز اینکه چنین گمان می‏رود که او با قایق وارد انگلستان شده و مواد منفجره را در کوله پشتی سبز رنگی حمل می‏کرده است، هیچ پاسپورتی از او در هتل به دست نیامده است.
"مازح" با پرداخت ۳۹ پوند و ۵۰ پنس، یک اتاق یک تختی را روز سه شنبه در هتل رزرو کرد و قرار بود دیروز آنجا را ترک کند. آقای «تونی گنوزو» مدیر هتل گفت که ابتدا نامبرده هتل را برای یک شب رزرو کرد، اما بعد با پرداخت نقدی صورت حسابش مدت اقامت خود را تمدید نمود. 
به دلیل ویرانی ساختمان، بازرسی هتل توسط کارشناسان مختل گردیده است و بعید به نظر می‏رسد که اجزای متلاشی شده بدن بمب گذار برای کالبد شکافی تا اواخر امروز به بیرون از هتل منتقل گردد.
دلم برای تو تنگ است مصطفی مازح
عزیز خط شکن من، دلاور فاتح
رفقایش این حرف ها را قبول ندارند. حتی کسانی هم که یک باری با او دمخور شدند. مصطفی کسی نبود که دست و پایش را گم کند و سر بزنگاه همه چیز را خراب کند. کسی که پانزده روز بعد از عقدش تا لندن و هتل رشدی برسد کسی نیست که مثلاً داخل آسانسور هتل و بخاطر شدید شدن ضربان قلبش بند را به آب داده باشد و به قول اسکاتلندیاردی های ناکس ریق رحمت را سر کشیده باشد.
رفقایش این حرف ها را قبول ندارند. عده ای شان مثل اینکه روز برای تو روشن است می گویند انگلیسی های بی شرف به صندلی اتاقش بسته اند و خودشان منفجرش کرده اند.   
مصطفی مازح، بیست ساله، در تاریخ پنجم اگوست 1989، چهاردهم مرداد ماه 1368، ساعت 2:45 دقیقه بعد از ظهر با انفجار بمبی که سه طبقه بالاتر و سقف هتل ۵ طبقه را ویران ساخت، در اتاقش کشته شد و تکه‏ های بدنش بین طبقات سوم و چهارم پخش گردید.
بسمه تعالی 
انا لله و انا الیه راجعون
به اطلاع مسلمانان غیور سراسر جهان می‌رسانم مؤلف کتاب «آیات شیطانی‌» که علیه اسلام و پیامبر و قرآن، تنظیم شده است، همچنین ناشرین مطلع از محتوای آن، محکوم به اعدام می‌باشند. از مسلمانان غیور می‌خواهم تا در هر نقطه که آنان را یافتند، سریعاً آنها را اعدام نمایند تا دیگر کسی جرأت نکند به مقدسات مسلمین توهین نماید و هر کس که در این راه کشته شود، شهید است ان شاء الله. ضمناً اگر کسی دسترسی به مؤلف کتاب دارد ولی خود قدرت اعدام او را ندارد، او را به مردم معرفی نماید تا به جزای اعمالش برسد. و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
روح الله الموسوی الخمینی
29 بهمن 1367/ 11 رجب 1409
همه ماجرا از همین فتوا شروع شد. خمینی کبیر این حکم را 6 ماه پیش از رحلتش به گوش جهانیان رساند و مصطفی مازح دو ماه پس از سفر پیر و مرادش به او پیوست.
شنیدن خبرهای منتشره بعد از این حکم، فتوای میرزای شیرازی را در وسعتی به اندازه همه مسلمانان جهان تکرار می کند. مترجم ایتالیایی کتاب بدست مسلمانهای ایتالیا تا سر حد مرگ آسیب می بیند و مترجم  ژاپنی کتاب بر اثر حمله مسلمانان کشورش کشته می شود. خود سلمان رشدی هم سخنش شنیدنی است:

 "‌روزی که ناشر نروژی مورد اصابت گلوله قرار گرفت یکی از بدترین روزهای عمر من است."
او در آن ایام تنها طی 20 روز 13 بار محل خواب خود را تغییر داد. چنان فضای جهنمی بر زندگی او حاکم گردید که همسرش از وی جدا شد و در مطبوعات وی را «فردی بزدل» نامیدند.
بعد از آن واقعه «سازمان جهادگران اسلام» اعلام کرد: مسلمانان اکنون برای از دست دادن اولین شهیدی که به هنگام انجام مقدمات حمله علیه سلمان رشدی مرتد جان خود را از دست داد، سوگوارند و شهدای بعدی به این اهداف خواهند رسید.
گروه فوق‏الذکر در این بیانیه تاکید کرده است که هر فردی، از جمله خانم "تاچر" که از رمان «آیات شیطانی» رشدی حمایت کند، بهای آن را خواهد پرداخت.
تا دو سال پس از صدور حکم اعدام، سلمان رشدی جرأت سفر به خارج انگلستان را پیدا نکرد و بعد از آن هم با یک هواپیمای جنگی در سال 1991 میلادی برای سخنرانی به دانشگاه کلمبیا در آمریکا رفت و برگشت. محافظت از او پس از صدور حکم حضرت امام بر عهده «اسکاتلندیارد» (پلیس انگلیس) قرار گرفت.
هزینه های حفاظت از جان او بقدری سرسام آور گشته است که یک بار شاهزاده چارلز (ولیعهد انگلستان) اعلام کرد: «سلمان رشدی سربازی پر خرج برای مالیات دهندگان انگلیسی است.»
 همچنین شرکت هواپیمایی بریتیش ایر ویز، حضور رشدی را در هواپیماهای خود تا سال 1998 ممنوع اعلام کرده و شرکت هواپیمایی ایرکانادا  چند سال پیش سفر رشدی را با پروازهای خود غیرممکن اعلام نمود.
سلمان رشدی، مسلمان هندی تباری است که تبعه انگلستان محسوب می شود و «آیات شیطانی» پنجمین رمان این نویسنده 41 ساله است. این کتاب، داستانی است بلند در 9 فصل که شخصیت های آن را حضرت رسول اکرم (صلوات الله علیه)، همسرانش و صحابی شناخته شده اش و حضرت جبرئیل تشکیل می دهند.
نوشتاری سراسر توهین به مقدسات دین مبین اسلام.
 رشدی عضو انجمن سلطنتی ادبیات انگلستان بوده و کتاب مذکور را به سفارش «گیلون ریتکن»، رئیس یهودی انتشارات وایکینگ، با دستمزد بی سابقه 850 هزار پوند نوشته است.
به دنبال چاپ و انتشار این کتاب و به تبع آن فتوای تاریخی حضرت امام خمینی(ره)، در شرایطی که ایران در سوگ رحلت پدرش می سوخت و لبنان اسیر جنگ و جدال با مهمان ناخوانده ای به نام رژیم متجاوز اسرائیل بود، جوانی به نام مصطفی مازح در وصیت نامه خود خطاب به امام نوشت:
 "فرمایشات تو را در هر زمان و مکان اجرا خواهیم کرد… شجاعت تو را در هر زمان در برابر دشمنان به یاد خواهیم آورد. در روز برگزاری نماز در قدس شریف، تو را به یاد جهانیان خواهیم آورد.
ای امام عزیز… همانا من با تو پیمان می‌بندم که همیشه در راه روشن تو خواهم بود و تحت اوامر نائب بر حقت سید علی خامنه‌ای، بر این راه روشن باقی خواهم ماند.
فرمایشات او فرمایشات تو خواهد بود. فکر و اندیشه او‌‌ همان فکر و اندیشه تو و نظرات او‌‌ همان نظرات تو خواهد بود. به درستی که تو شجاعت را به او آموختی و ما الآن سرباز او هستیم، ‌همانگونه که امر فرمودی. باقی خواهیم ماند بر این جمهوری اسلامی، ‌جمهوری اسلامی والایی که برای حضرت مهدی(عج) ‌ ولی عصر زمان است."
و به دنبال این پیمان به لندن مهاجرت نموده و در راه اجرای فرمان رهبر مسلمانان جهان در تاریخ 14 مرداد 1368، جامه گلگون به تن کرد.
بقایای پیکرش، هشت ماه در انگلستان باقی ماند تا سرانجام به جنوب لبنان منتقل و در دوم رمضان 1369 در یکی از روستاهای جنوب لبنان به خاک سپرده شد.
دلم برای تو تنگ است مصطفی مازح
عزیز خط شکن من، دلاور فاتح
قیام مثل تو باید! دوباره جان بازید
شکست هجمه دشمن به دستت آغازید
کسی که منتظر ماندن کسان ننشست
و عهد یاری مولای خویش را نشکست
وکاش خون تو مازح درون رگ ها بود!
و کاش مثل تو صدها غیور، این جا بود!
...
بیا و هم قدمی کن که راه را برویم
بغل بگیر که از راه راست گم نشویم
دلم برای تو تنگ است مصطفی مازح
حیات بی تو چه ننگ است مصطفی مازح
شعر از محمد صادق شهبازی


مصطفی مازح, سلمان رشدی, امام خمینی(ره), شهید مازح
امکانات وب