عکس/ یاران نظر کرده دکتر - لاله های عاشق

لاله های عاشق
ورود شما به لاله های عاشق را خیر مقدم عرض می نماییم.
به دلیل بروز بودن سایت لطفا از سایر صفحات وب هم دیدن نمایید.

تبلیغات هزینه نیست بلکه زمینه سازی برای معرفی وب خود به دیگران و درآمد زایی برای شماست .

تبلیغات


ارسال شده در یکشنبه ۱۳٩٠/٩/٦ ساعت ۸:٢۱ ‎ب.ظ توسط مرتضی
دکتر مصطفی چمران ، چند ماه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ، از لبنان به ایران آمد. نیامده بود که بماند اما نگاه امام ، ماندگارش کرد. یک سال حضورِ این دانشمندِ شوریده در جبهه های جنگِ ایران عراق ، صحنه هایی ماندگار در تاریخ این سرزمین خلق نمود.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق ، دکتر مصطفی چمران ، چند ماه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ، از لبنان به ایران آمد. نیامده بود که بماند اما نگاه امام ، ماندگارش کرد. یک سال حضورِ این دانشمندِ شوریده در جبهه های جنگِ ایران عراق ، صحنه هایی ماندگار در تاریخ این سرزمین خلق نمود. در این مدت کوتاه ، مردانِ خوش اقبال فراوانی ، فرصت چرخیدن بر گرد وجود چمران را نیافتند. بسیاری از آن ها هم قبل یا پس از پروازِ او ، به وی ملحق شدند.
تصاویر زیر ، دو تن از آن نظرکرده های حضرت دوست را نشان می دهد. شهیدان ناصر فرج الله و حسین الله داد ، از نزدیک ترین یاران و شاگردان دکتر چمران در ستاد جنگ های نامنظم بودند. این نزدیکی تا جایی بود که خیلی ها ناصر فرج الله را معاون دکتر می دانستند در حالی که چمران معاون و دستیار نداشت. هر کس به فراخور حالش به او نزدیک می شد و حسین الله داد نیز ازآن دسته گل هایی بود که هم چمران او را بسیار دوست داشت و هم وی به چمران ارادت ویژه ای داشت.
امروز هر سه ی آنان بر ایوان عرش ، بر سفره ی حضرت سیدالشهدا(صلوات الله علیه ) نشسته اند و ما و شما ، با یادشان ، به ساحتشان تقرب می جوییم. باشد که حضرت حق ، نظری نموده و ما نیز شامل شفاعت این شهسواران قرار گیریم. ان شاءالله

از راست : دکتر مصطفی چمران - حسین الله داد - ناصر فرج الله


از راست : ناصر فرج الله - حسین الله داد - دکتر مصطفی چمران


از راست: ناصر فرج الله - مصطفی چمران - حسین الله داداز راست : دکتر مصطفی چمران - حسین الله داد - ناصر فرج اللهشهید دکتر چمران, شهید ناصر فرج الله, شهید حسین الله داد, ستاد جنگ های نامنظم
امکانات وب