آمریکا چگونه با چند عکس کار فرهنگی می کند + تصاویر

این تصاویر متعلق به حمله سربازان آمریکا به سواحل نرماندی فرانسه در ۶ ژوئن سال ۱۹۴۴ و در خلال جنگ جهانی دوم است. در واقع، این تصاویر، تنها تصاویری هستند که از آن لحظات و توسط یک عکاس حاضر در آن لحظات گرفته شده است.
نبرد در نرماندی که به شکست آلمان نازی در جبهه فرانسه شمالی منجر شد اگرچه مربوط به حملات متفقین به جبهه نازی ها بود اما عمده آن به نام آمریکاست و آمریکایی ها خود را صاحب نام اصلی در نبرد نرماندی می دانند.

نکته مهم در رابطه با این تصاویر آن است که آمریکا و سیستم های فرهنگی این کشور حتی از همین چند عکس باقیمانده از یک عملیات نظامی این کشور، که بر خلاف سایر اقدامات نظامی آمریکا، وجبهه ای تجاوزکارانه ندارد؛ نهایت استفاده را برده اند.

 
گام اول آنها ساخت فیلم مشهور "نجات سرباز رایان" با بازی تام هنکس و به کارگردانی استیون اسپیلبرگ است. فیلمی که در سال ۹۸ و در آستانه سال ۲۰۰ ساخته شد و در مدت کوتاهی  تبدیل به ملهم اصلی فیملسازان جهان در ساخت فیلم های جنگی شد.

تصویرسازی های اولیه فیلم دقیقاً برگرفته از همین تصاویر و داستان نبرد نرماندی است.

 

گام دوم آمریکا نیز ساخت بازی مشهور "مدال آف آنور" (مدال افتخار) بر اساس داستان حمله آمریکا به نرماندی و بازی سازی بر اساس همین تصاویر است.

بازی بزرگی که تا قبل از ورود بازی "کال آف دیوتی" به بازار بازی های رایانه ای، اصلی ترین بازی سه بعدی جنگی به شمار می رفت و حتی هنوز هم طرفداران فراوانی در دنیا و در میان جوانان و نوجوانان دارد. جالب آنکه این بازی نیز در سال ۱۹۹۹ و بلافاصله پس از تولید فیلم نجات سرباز رایان به بازار آمد.

 


این رفتار فرهنگی دشمن در حالی صورت می گیرد که ما علیرغم توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دفاع مقدس ما یک گنج است که باید استخراج شود و با وجود هزاران هزار قطعه عکس و اسناد رسانه ای دیگر از ۸ سال مقاومت ما در مقابل دشمنان، در استفاده از این منابع، کار فرهنگی لازم را انجام نمی دهیم و گام های چندان موثری برنمی داریم.

باشد که رفتارهای فرهنگی دشمن ما را به خود آورد.


منبع: مشرق نیوز

/ 1 نظر / 80 بازدید
محب ولایت

بسم الله الرحمن الرحیم[گل] اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم[قلب] سلام علیکم[لبخند] ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺ ☺ امام حسن عسكری علیه السلام فرمودند: ☺ ☺ از نشانه های فروتنی اين است كه به هركس می گذری سلام كنی و در پايين مجلس بنشينی.☺ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺