روی سنگ قبرم اسمم را ننویسید + عکس

در بهشت زهرای تهران ، مزاری وجود دارد که علی رغم شناسایی شدن صاحب آن ، در گمنامی کامل بسر می برد. صاحب این مزار هم عکس دارد و هم نام پدر و تاریخ تولد و عروجش مشخص است اما نامی ندارد.

به گزارش خبرنگار جهاد و مقاومت مشرق ، در گورستان بهشت زهرای تهران ،هزاران شهید گمنام به خاک سپرده شده اند . تمامی این شهیدان به علت فقدان اوراق و اسناد هویت در کنار اجسادشان و یا متلاشی شدن پیکرشان شناسایی نشده اند. اما در میان سی هزار شهید به یادگار سپرده شده در بهشت زهرای تهران ،  مزاری وجود دارد که علی رغم شناسایی شدن صاحب آن ، در گمنامی کامل بسر می برد. شهیدی که در این مزار آرمیده است هم عکس دارد و هم نام پدر و تاریخ تولد و شهادتش مشخص است اما نامی ندارد. برای زیارت این تربت مقدس ، باید به این آدرس مراجعه نمایید: قطعه 24 - ردیف 125 - شماره 5
بر فراز مزار این شهید گمنام ، بخشی از وصیت نامه او به این شرح نگاشته شده است:
خدمت پدر و مادر عزیز و گرامی و خواهران و برادران عزیزم سلام رسانده و امیدوارم خدا را هیچ موقع فراموش نکنید. ای مادر که مرا در دامان خود پرورش دادی و شب و روز برایم زحمت کشیدی ، سعی کن همچون زینب در مرگ فرزندت صبور باشی و این را بدان که آخرین راه مردن است [پس] چه بهتر آن که در راه اسلام شهید شوم. من ننگ می دانم [مرگ] آن کسی را که در رختخواب بمیرد.
ای مادر و پدر گرامی مرا تشییع جنازه نکنید که از روی هزاران شهیدی که بی هیچ هیچ تشییع جنازه ای جانشان را فدای انقلاب کردند شرمنده ام.
بر روی سنگ قبرم نامم را ننویسید . می خواهم همچون ده ها هزار شهید دیگر گمنام باقی بمانم. اگر خواستید فقط این جمله را بنویسید : «پر کاهی تقدیم به آستان کبریای الله».
ای برادران و خواهران و دوستان. برایم گریه نکنید که دشمن خیال می کند ضعیف هستید. به دشمن بگویید که اگر پیکرم را صد پاره کنند ، اگر پاره های آن را هم بسوزانید و اگر خاکستر مرا به دریا بریزید در دل موج خروشان دریا صدایم را خواهید شنید که فریاد می زنم اسلام پیروز است ، ستمگر نابود. والسلام. 

pare-kah2.jpg
مزار شهید گمنامی که گمنام نیست

pare-kah.jpg
مزار شهید گمنامی که گمنام نیست

pare-kah3.jpg
لوح نصب شده بر فراز شهید که وصیت نامه او بر آن حک شده است

/ 0 نظر / 31 بازدید