مروری بر زندگی سردار شهید غلامعلی دست‌بالا

سال ‌‌١٣۴١ در شیراز و در خانواده‌ای متدین و مذهبی دیده به جهان گشود. محله احمدی شیراز،همبازی کودکی‌های او بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه فارس- سردار شهید غلامعلی دست‌بالا معاون آموزشی لشکر ‌‌١٩ فجر دوران کودکی را در همسایگی آفتاب و در جوار بارگاه نورانی احمدبن موسی(ع) سپری کرد و در ششمین بهار زندگی پا به حیطه علم و فضل و دانش گذاشت و نهایتا مقاطع مختلف تحصیل را با دریافت مدرک دیپلم به پایان رساند.

 

غلامعلی دست‌بالا مبارزات حق طلبانه خود را در دوران مبارزات انقلاب آغاز کرد و تا لحظه شهادت دست از تلاش و مبارزه بر نداشت. با شرکت در تظاهرات و راهپیمایی‌های مختلف، خشم دیرینه ملتی را فریاد کرد که در سال‌های سیاه ستمشاهی،بار تحقیر،استبداد و استعمار را مظلومانه بر دوش کشیده بود.

 

با شروع جنگ تحمیلی در سال ‌‌١٣۵٩ دوره‌ای نوین از مبارزات او آغاز شد و با پذیرفتن مسئولیت‌های مختلف، عملیات‌های متعددی را عرصه رشادت‌ها و قهرمانی‌های خود ساخت.

 

روح آسمانی او با قرآن و ذکر اهل بیت(ع) الفتی دیرینه داشت و همواره همرزمان خود را به دعا و نیایش و خصوصا زیارت عاشورا سفارش می‌کرد.

 

عملیات والفجر ‌‌١ یادمان آخرین مویه‌های عاشقانه او و خاطره پرواز ملکوتی این عاشق خدا بود.

 

پاسدار شهید غلامعلی دست بالا در تاریخ ‌‌٢٠/١/١٣۶٢ در حالی با سرزمین زخمی عین‌خوش خداحافظی کرد که مردان حماسه والفجر،دشمن زبون را فرسنگ‌ها از خاک میهن دور رانده و پرچم سه رنگ افتخار را بر بلندای سرزمین ایران اسلامی به اهتزاز درآورده بودند.

 

به گزارش ایسنا در بخشی از وصیت‌نامه شهید دست بالا آمده است:

اکنون که قلم به دست گرفته و وصیتنامه خود را بر صفحه کاغذ می‌نگارم با قلبی مطمئن و اعتقادی محکم و اراده‌ای استوار از هر قید و بندی جز پروردگارم دل کنده و عازم جبهه‌های نبرد حق علیه باطل هستم و می‌روم تا دین بزرگی که اسلام بر گردنم دارد عاشقانه ادا کنم،پای در چکمه می‌کنم، سلاح بر دوش می‌گیرم و سینه کثیف دشمن را نشانه می‌روم.

 

با قلبی پر از نفرت از دشمنان خدا و با شعار کوبنده "الله‌اکبر" برای احیای دینم و صدور انقلابم و استواری دین رسول‌الله(ص) که سال‌های متمادی در مظلومیت بوده و دشمنان خدا هر لحظه بر پیکر مقدس آن ضربه وارد کرده‌اند، فداکاری و جانبازی کنم تا درخت پربار و خونبار اسلام استوارتر گردد.

 

در این برهه از زمان که فشارهای اجانب به آخرین حد خود رسیده و مسلمین مظلوم را دسته‌جمعی قتل عام می‌کنند و خون پاک علماء بزرگ را در محراب عبادت بر زمین می‌ریزند و یاوری هم برای دادخواهی این همه مظلومیت وجود ندارد باید با اماممان پیمان خونین ببندیم و کمر همت بسته و بشر را از شر شیاطین فرو مایه نجات دهیم و پرچم سرافراز "لا الهَ الا الله ، محمد رسول الله و علیً ولی الله" را در میان بدن‌های پاره پاره شده‌مان و سرهای در خون غلطانمان برافراشته نگهداریم و چه گواراست که در این راه جان را به جان آفرین تقدیم کنیم.

 

امروز پرچمدار امام حسین (ع)،خمینی است. بشتابید به سوی کاروان حرم امام حسین (ع) و یاری امام عزیزمان کنید که راه سعادت همین است و به راهی جز راه او رفتن ، خطائی بزرگ است.

 

پیام شهید غیر از این نمی‌تواند باشد که "دست از اطاعت رهبری الهی بر ندارید" تا انشاء الله بواسطه این اطاعت و شکرگذاری، این نعمت مورد لطف و عنایت پروردگار قرار گیرد و پیروزیتان هم در گرو همین تبعیت است.

 

برادران عزیز و خواهر مهربانم ؛ بودن با شما باعث رشد و سعادت من بود و ایمانتان به حضرت امام باعث عزّت و شرف این حقیر بود.

 

پیام برادر شهیدتان را به گوش حق جویان جهان برسانید که:

"او عاشق حضرت مهدی (عج) و سرباز جان برکف حضرت امام خمینی بود و در آن عشق و این اطاعت، به لقاءالله پیوست".

ایسنا

 

 

 

/ 2 نظر / 28 بازدید
شهید همت

سلام دوست عزيز وبلاگ زيبا داريد. دوست داريد تبادل لينگ كنيم؟

شهید همت

سلام برادر گرامي يك خبر مهم يك دوره مجازي وصيت نامه امام خميني دارد برگزار مي گردد حتما در آن شركت كنيد http://www.imam-khomeini-isf.com/?i=AzwNOlI3ADNaagEw