مروری بر عملیات شهادت‌طلبانه شهید "عبدالله محمود عطوی"

بوابة فاطمه؛ دروازه بهشت

خبرگزاری فارس: هیچ‌کس باور نمی‌‌کرد این جوان 20 ساله که مشغول بازی با کودکان است، دقایقی بعد زمین را زیر پای اشغالگران بلرزاند و آن را به جهنمی برای دشمنان تبدیل کند.

خبرگزاری فارس: بوابة فاطمه؛ دروازه بهشت

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس، وبلاگ "مرصاد" در جدیدترین مطلب خود به عملیات شهادت‌طلبانه شهید «عبدالله محمود عطوی» پرداخته است.

بسم رب الشهدا و الصدیقین
درمیان شهادت‌طلبانان لبنان در عصر طلایی استشهادیون، شاید شهید "عبدالله محمود عطوی" از گمنام‌ها باشد.

19 اکتبر1988 برابر با بیست و هفتم مهرماه 1367 و همزمان با سالروز میلاد رسول اکرم(ص)، هنوز ساعتی از صلاة ظهر نگذشته بود که صدای انفجاری مهیب، در حوالی مرز لبنان و فلسطین اشغالی، حتی اهالی شهرک صهیونیستی "کریات اشمونه" در 15 کیلومتری جنوب لبنان را نیز به وحشت انداخت.

ماجرا از این قرار بود که در هشتمین سال از اشغال جنوب لبنان، جنود شیطان در قالب کاروانی نظامی شامل یک دستگاه کامیون به همراه نفربر M113 که یک جیپ نظامی و مرسدس بنز، اسکورت آنها را به‌عهده گرفته بودند، به نزدیکی منطقه "بوابة (گذرگاه) فاطمه" می‌رسیدند.

در آن مقطع، نظامیان اشغالگر از بیم حملات شهادت‌طلبانه استشهادیون، به‌صورت گروهی و کاروانی حرکت می‌کردند غافل از اینکه این بار نیز یکی از فرزندان جبل عاملی حضرت روح الله، سوار بر تویوتایی سفید رنگ، حامل 500 کیلوگرم مواد منفجره در منتها‌الیه بخش «کفرکلا» انتظار آنها را می‌کشید.

در جایی خواندم که پدر عبدالله از معاونین با سابقه نظامی «آنتوان لحد» سرکرده مارونی مزدوران اسرائیلی بود و شاید به همین خاطر بود که وقتی عبدالله روی جاده « تل النحاس- العدسیه» و در نزدیکی پست ایست و بازرسی صهیونیستها رسید و خودروی خود را در همان حوالی متوقف کرد، کسی به او مظنون نشد.

عبدالله که در میان دوستانش با نام "حر عاملی" شناخته می‌شد، طی مدتی کوتاه که انتظار ورود کاروان به گذرگاه را می‌کشید، به بازی با کودکان و نوجوانان روستا مشغول بود و هیچ‌کس گمان نمی‌کرد این جوان بیست ساله که مشغول بازی با کودکان است، دقایقی بعد زمین را در زیر پای سربازان اشغالگر خواهد لرزاند و آنجا را به جهنمی برای نیروهای دشمن تبدیل خواهد کرد.

کاروان صهیونیست‌ها که به محدوده مورد نظر ‌رسید، عبدالله با شکستن مرز لبنان و فلسطین اشغالی در منطقه "بوابة فاطمه" خود را به کاروان اشغالگران رساند و با فشار چاشنی در اختیار خود و با انفجار نیم تن مواد منفجره جاساز شده در سواری تویوتا، بیش از 40 سرباز اشغالگر را مجروح کرد یا به هلاکت رساند.

این عملیات در سالروز میلاد پیامبر اسلام (ص) و با رمز "محمد رسوال الله(ص)" انجام شد و هنوز ساعاتی از آن نگذشته بود که حزب الله لبنان با انتشار وصیتنامه تصویری عبدالله در حالی که تمثالی از امام خمینی(ره) را به عنوان مقتدای شهادت‌طلبان، به همراه داشت، نتیجه این عملیات را کامل کرد:

من بنده محتاج خدا «سید عبدالله عطوی» هستم و عملیات شهادت‌طلبانه خود را در ایّام ولادت رسول گرانقدر اسلام (ص) و به بزرگداشت هفته وحدت اسلام انجام می‌دهم و ان‌شاءالله در زمره شهدا قرار گیرم.

شهید جبل عامل چنین ادامه می‌دهد: این عملیات را به انتفاضه اسلامی در فلسطین هدیه می‌کنم و به آن مجاهدان قهرمان که عزّت و کرامت را برای مسلمانان فلسطین و برای همه مستضعفان عالم آفریدند، تبریک می‌گویم.

عبدالله در پایان نیز خطاب به مادرش این‌چنین می‌گوید: ‌از تو می‌خواهم که با شنیدن خبر شهادت من خوشحال شوی و بایستی و بگویی: خداوندا این قربانی را از ما قبول بفرما!

/ 1 نظر / 28 بازدید
مهسا

خیلی قشنگ بود