کوچک‌ترین شهید مقاومت 33 روزه + عکس

فارس: شش سال قبل ،جنگ 33 روزه ای میان لبنان و رژیم درگرفت که با پیروزی چریک های مقاومت اسلامی لبنان و ناکامی ارتش صهیونیستی در دستیابی به اهداف اعلام شده اش به پایان رسید. در جریان این نبرد ، مطابق با تخمین هایی که به واسطه شمارش قبور شهدا به دست آمده است ، حدود 200 نفر از رزمندگان مقاومت اسلامی به شهادت رسیده اند. 

میانگین سنی این شهدا بین 23 تا 23 سال می باشد.در این میان ، کوچک سال ترین شهید در میان رزمندگان مقاومت اسلامی لبنان ، تنها 15 سال دارد. او «رافات حسین ذیاب» نام دارد و در 26 ماه می سال 1990 میلادی ، در "روستای شمسطار " در جنوب لبنان متولد شده است. 
 
وی برای پیوستن به جمع رزمندگان حزب الله با مخالفت های زیادی مواجه شد زیرا سن و سالش اجازه چنین کاری را نمی داداما در نهایت اصرار و پیگیری سرسختانه او باعث شد که با ورودش به مقاومت اسلامی موافقت شده و او آموزش های نظامی را آغاز نماید. 
 
هنوز دوره آموزشی رسمی وی به پایان نرسیده بود که یورش وحشیانه ارتش صهیونیستی در سال 2006 به لبنان آغاز شد و در بیست و سومین روز نبرد ، در تاریخ 5 آگوست 2006 در رویارویی مستقیم با متجاوزین صهیونیست ، بر اثر اصابت ترکشی به سرش، شربت شهادت نوشید.
 
رافت حسین ذیاب کم سن ترین شهید مقاومت اسلامی لبنان در جنگ 33 روزه
/ 1 نظر / 25 بازدید
حاج رضوان

مطلبتان را مطالعه کردم بسیار عالی بود...اگر با تبادل لینک موافق بودید به ما هم سری بزنید... ممنون التماس دعا