پدر، پسر، تشییع

خبرگزاری فارس: این تصویر صحنه ای از مراسم تشییع پیکر برادر علی موحد دانش (شهید محمدرضا موحد دانش) است که در روزهای ابتدایی عملیات بیت المقدس به شهادت رسید. شهید موحد دانش که دوشادوش پدرش در مراسم حضور دارد یکسال بعد از این جریان به شهادت می رسد.به گزارش گروه «حماسه و مقاومت» خبرگزاری فارس، آنچه که در تصویر مشاهده می کنید،‌ صحنه ای است که توسط یکی از عکاسان شکار شده.
در عملیات «بازی دراز» بود. صبح عملیات بچه ها در ارتفاعات پناه گرفته بودند که متوجه حضور نیروهای عراقی در دامنه کوه می شوند. حاج علی برای اینکه از پیشروی دشمن جلوگیری کند، نمی توانست منتظر بقیه بچه ها شود. به تنهایی جلوی عراقی ها در آمد. ابراهیم شفیعی در خاطراتش آورده: « وقتی عراقی ها از پس حاج علی برنیامدند، شروع کردن به پرتاب نارنجک به سمت علی. حاجی هم تک تک نارنجک ها را روی هوا می گرفت و به سمت خود عراقی برمی گرداند. تا اینکه یکی از نارنجک ها به هنگام پرتاب در دستش منفجر شد و دست راستش قطع شد...»
اما حضور علی موحد دانش با این حادثه در صحنه های نبرد پایان نپذیرفت. و تا پایان جان در لباس فرماندهی لشکر سید الشهدا در برابر دشمن ایستادگی کرد.

این تصویر، صحنه ای از مراسم تشییع پیکر برادر علی موحد دانش (شهید محمدرضا موحد دانش) است که در روزهای ابتدایی عملیات بیت المقدس به شهادت رسید. شهید موحد دانش که دوشادوش پدرش در مراسم حضور دارد یکسال بعد از این جریان به شهادت می رسد.

تصویر:

/ 4 نظر / 28 بازدید
امین

بارالها ! ... مرا به کسالت درعبادتت، کوری از راهت و بیرون شدن از طریق محبّتت، مبتلا مکن . [امام سجّاد علیه السلام بروزم

شهید همت

با سلام به شما میلاد با سعادت حضرت علی را به تمام عاشقان آن حضرت تبریک می گوییم.