توانمندی‌های موشکی سپاه مرهون شهید مقدم/ در میان اهل آسمان شناخته شده‌تر از زمین

یکی از فرماندهان دوره دفاع مقدس با اظهار تأسف از شهادت حاج حسن تهرانی مقدم مسئول سازمان خودکفایی و تحقیقات صنعتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جریان انفجار روز گذشته زاغه مهمات یک پادگان، در مورد شخصیت این شهید بزرگوار گفت: بخش عمده توفیقات در زمینه توانمندی‌های موشکی و توپخانه‌ای سپاه مرهون جهد شبانه‎روزی شهید مقدم بود.

سردار حاج سعید قاسمی در گفت‌وگو با رجانیوز با بیان اینکه این فرمانده رشید سپاه اسلام همواره در معرض تهدید عناصر ضد انقلاب، منافقین و سرویس‌های جاسوسی بود ، افزود: به همین دلیل نیز علی‌رغم حجم انبوه توفیقات گمنام بود و اگر بخواهیم وی را به فردی تشبیه کنیم، مانند شهید عماد مغنیه بود که هم گمنام بود هم یک طراح و هدایت کننده بود که در راه جهاد آرام و قرار نداشت.

وی ادامه داد: حاج حسن مقدم مزد مجاهدت‌های خود را گرفت و برای همین حیف بود که به مرگ طبیعی از دنیا برود، او در میان اهل آسمان شناخته شده‎تر از اهل زمین بود و شهادت سزاوارش بود.

این فرمانده دفاع مقدس با یادآوری روحیات شخصی شهید مقدم گفت: در مورد سجایای اخلاقی شهید دوستان و هم‌رزمان مواردی را خواهند گفت اما همیشه فعال، سرشار از انرژی و روحیه و در تعهد و ولایت‌مداری نمونه بود که رهبر معظم انقلاب نیز به وی علاقه خاصی داشتند.

وی در ادامه افزود: او مصداق آیه شریفه "من المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر" بود و از خداوند می‌خواهیم که وی را با هم‌رزمانش به‌ویژه شهید احمد کاظمی و شهدای عرفه محشور فرماید.

سردار سرلشگر مقدم روز گذشته در جریان انفجار زاغه مهمات پادگان سپاه پاسداران در حوالی ملارد کرج به همراه 16 نفر دیگر از پرسنل به شهادت رسید.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در اطلاعیه‌ای با اشاره به خدمات ارزشمند و تاثیرگذار سرلشگر پاسدار شهید حسن مقدم طی سی‌سال خدمت صادقانه در سپاه تصریح کرده است: پاسداران انقلاب اسلامی، مجاهدت و تلاش‌های فاخر و ماندگار سردار شهید حسن مقدم در راستای راه اندازی و سازماندهی واحدهای توپخانه و موشکی سپاه و کمک به روند فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهش‌های دفاعی و نقش مؤثر آن شهید ارجمند در توسعه صنعت و توان دفاعی کشور را هرگز فراموش نخواهد کرد و آموزه‌های به یادگار مانده از ایشان را راهنمای شایسته خود در پیگیری رسالت خطیر پاسداری از انقلاب و دستاوردهای سترگ ‌آن ‌می‌دانند.

مرتبط

-رزمنده گمنام، دانشمند بی‌نشان

-فیلم:حضور رهبرانقلاب در مراسم تشییع پیکر شهدای سپاه

-عکس: حضور فرمانده معظم کل قوا در مراسم تشییع پیکر شهدای سپاه

-مجروحان حادثه اخیر سپاه مرخص شدند

-اختصاصی رجانیوز/ تصویر کبوتری دیگر از هم‌پروازان شهید مقدم

/ 5 نظر / 31 بازدید
یار سبز

وبلاگ جالبی دارید خدا قوت با مطلبی در همین زمینه بروزم

عطر یاس

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

عطر یاس

روزی هزار بار دلت راشکسته ام بیخود به انتظار وصالت نشسته ام هربار این تویی که رسیدی و در زدی هربار این منم که در خانه بسته ام هر جمعه قول میدهم آدم شوم ولی هم عهد خویش هم دلت راشکسته ام

عطر یاس

از دوری تو غمین و نالان هستیم وز کردۀ خود کمی پشیمان هستیم اصلیت ما را تو اگر می پرسی از کوفه ولی مقیم تهران هستیم! ---------------- ما لشگری از سلاح روسی داریم در دوز و کلک رگ ونوسی داریم هر جمعه که شد بیا که ما منتظریم این هفته فقط نیا عروسی داریم ---------------- از جور زمانه ما شکایت داریم اندازۀ کوه و صخره حاجت داریم ما مشکلمان گرانی و بیکاریست آقا به نبودنت که عادت داریم... ---------------- ما قیمت روز ارز را می دانیم معیار بهای بورس در تهرانیم فعلا دو سه روزیست هوا پس شده است هر روز دعای عهد را می خوانیم

عطر یاس

[ناراحت]شهدا شرمنده ایم[ناراحت]